Fotomatematyka

2015-01-04

Spójrzmy na świat przez pryzmat fotografii a zauważymy, że matematyka, czy chcemy czy nie, otacza nas. Wystarczy się przyjrzeć aby to zobaczyć. A czasem to tylko fotografia pomaga zobaczyć pewne zależności czy zjawiska matematyczne.

Chcemy zaproponować miłośnikom matematyki i fotografii udział w oryginalnym konkursie polegającym na złapaniu matematyki w kadrze aparatu. Nie muszą to być drogie lustrzanki, może się okazać, że czasem wystarczy ustrzelić matematykę z komórki, co oczywiście nie znaczy, że nie zależy nam na jakości zgłaszanych zdjęć.

Konkurs jest prowadzony poprzez stronę internetową www.fotomatematyka.pl, na której można publikować zdjęcia i opisy - uzasadnienia a także komentować już wstawione zdjęcia. Ważne jest by w opisie uzasadnić dlaczego to jest tytułowamatematyka w kadrze.

Konkurs adresowany jest głównie do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ale młodszym jak i „przeciętnym śmiertelnikom” nie bronimy udziału.

Ukoronowaniem konkursu będzie książka Matematyka w kadrze będąca wyborem najciekawszych fotografii konkursowych z wyjaśnieniami matematycznymi.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Poza klasycznymi trzema miejscami będzie też kilka wyróżnień - za podejście artystyczne, merytoryczne, za zmienienie świata w matematykę (uśmiech do photoshopowców) oraz wyróżnienie specjalne.

 

Wróć do listy