Dla nauczycieli

Drodzy Nauczyciele!

 

To przede wszystkim dla Was przygotowujemy nasze publikacje. Pragniemy wspierać Waszą pracę,  bo w pełni doceniamy niemały trud wiążący się z kształceniem młodych pokoleń.

Wiemy, że zgodnie z maksymą  rzymskiego filozofa Seneki – „Nauczając, uczymy się” – wraz ze zdobytym doświadczeniem coraz chętniej chcielibyście doskonalić metody swej pracy. I to właśnie Wy posiadacie praktyczną, żywą wiedzę, którą możecie podzielić się z innymi przedstawicielami tego zawodu, a tym samym ułatwić wypełnianie powierzonych im przez społeczeństwo zadań.

Mamy całkowitą świadomość, że to wy, a nie urzędnicy – autorzy różnych dyrektyw – znacie uczniów i sposoby zdobycia ich zaufania, a także tajniki sprawniejszego trybu dążenia do sukcesów szkolnych.

 

Dlatego też zwracamy się do Was z propozycją skontaktowania się z nami, jeżeli zechcecie opublikować opracowane przez siebie materiały, efekt doświadczenia i uważnych obserwacji. Dotyczy to zarówno prac  o charakterze teoretycznym, jak i tego typu co zbiory zadań, przykłady zabaw i gier doskonalących sztukę logicznego myślenia. Jeśli macie koncepcję takiej książki, wydamy ją szybko i rzetelnie. (Więcej informacji w dziale Dla autorów).

 

Chcemy, aby nasza strona była nie tylko ofertą książek, ale żeby również nauczyciel mógł szukać tu ciekawostek i inspiracji. Reaktywujemy IMD, czyli Internetowy Magazyn Dydaktyczny i serdecznie zachęcamy do współtworzenia go. Będziemy tu zamieszczać Wasze artykuły, wypowiedzi o potrzebach szkoły, oczekiwaniach pedagogów i uczniów.

 

W ramach działalności naszego Wydawnictwa odbywają się także warsztaty, które przeprowadzamy dla Państwa od wielu lat. Zawsze cieszą się one dużym zainteresowaniem, co sprawia nam wiele satysfakcji. Jeśli chcielibyście, aby zorganizować warsztaty czy prezentacje także u Was, prosimy o kontakt na adres mailowy matma@nowik.com.pl

 

Niektóre materiały z warsztatów można uzyskać w dziale Pobieralnia.

 

Jeśli chcielibyście Panstwo wziąć udział w naszych warsztatach zachęcamy aby przekazać informację Waszemu doradcy metodycznemu aby napisał do nas na adres:  warsztaty@nowik.com.pl  lub sami się skontaktujcie i zorganizujemy to razem.

 

Aktualna lista warsztatów prowadzonych przez Wydawnictwo Nowik: 

  • “Matematyka na planszy”
    Matematyczne gry planszowe i karciane dla szkoły ponadgimnazjalnej i gimnazjum. Czy zadanie matematyczne można przenieść na planszę? Nie od dziś wiadomo, że matematyka uchodzi za przedmiot nielubiany w szkole przez większość uczniów. Traktowana jest jako dziedzina nieprzydatna w codziennym życiu, zło konieczne, przez które trzeba przejść, by zakończyć pewien etap edukacji pomyślnie zdanym egzaminem maturalnym. Czy możemy jakoś to zmienić? Oczywiście TAK! A jak sprawić, by matematyka przestała się kojarzyć z nudnymi lekcjami i liczbami, czy nieprzydatnymi i niezrozumiałymi symbolami? Matematyka na planszy może być  na to odpowiedzią!
  • "Jak wykorzystać kostki na lekcjach matematyki"
    Kostka - zabawka, gra, pomoc edukacyjna, którą prawie każdy nauczyciel matematyki ma w szufladzie. Ale jak jeszcze możemy wykorzystać kostkę na lekcjach i to na różnych poziomach? Jak modyfikować gry, przy których uczniowie już ziewają? Warsztaty pokazują także wykorzystanie innych kostek niż klasyczna sześcienna. Pouczmy się matematyki przy wykorzystaniu kostki dziesięciościennej. Czy wiesz jakie jest najczęstsze zastosowanie kostki 30ściennej?
  • “Dlaczego warto stosować łamigłówki na lekcjach”
    Warsztaty starają się odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego edukacja potrzebuje łamigłówek? I czym w istocie są łamigłówki? W trakcie prezentowane są najciekawsze łamigłówki zarówno książkowe z serii Pan Pytajnik jak i wybrane zręcznościowe i manualne.

 

Poniżej będziemy zamieszczać w specjalnym kalendarzu informacje o tematach, terminach i miejscu, gdzie się odbędą wspomniane powyżej warsztaty i prezentacje. Będą one miały formę kalendarza Google’a, aby łatwo to, co Was zainteresuje, zanotować w kalendarzu telefonu czy komputera.

 

 

Polecamy nasz Katalog