Dla autorów

Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika. Piszemy zazwyczaj listy do przyjaciół. Książka jest listem autora do przyjaciela.

 

(Jarosław Iwaszkiewicz)

 

Drogi przyszły autorze!

 

Jeżeli zajrzałeś do tego działu, to znaczy, że zaświtał Ci pomysł napisania książki. A może już ją masz i wahasz się, czy warto zaprezentować ją innym?

 

  • Jeżeli uważasz, że chcesz się swoją wiedzą podzielić z innymi – napisz do nas!
  • Jeżeli masz do opowiedzenia zajmującą historię, która zainteresuje innych – napisz do nas!
  • Jeżeli masz opracowany godny uwagi materiał, o dużej przydatności metodycznej, sprawdzony w praktyce szkolnej – napisz do nas!
  • Jeżeli czekasz kolejny rok na wydanie Twojej książki w wydawnictwie uczelni, a studenci nie przestają pytać, kiedy się ukaże – napisz do nas!
  • Jeżeli chcesz zostać autorem zjednującej sobie czytelników, ciekawej książki – napisz do nas!
  • Jeżeli wolisz zaczekać i zobaczyć, jak ktoś wyprzedza Cię, przedstawiając koncepcje tak podobne do Twoich – nie trudź się pisaniem do nas!

 

Działalność Wydawnictwa trwa już od 1991 roku i przyniosła mu niejeden sukces.

Nasi autorzy to najczęściej nauczyciele posiadający pełną orientację, jakie są potrzeby (i luki!) na rynku wydawniczym książek, zawierających materiały ułatwiające przyswajanie wiedzy z zakresu matematyki. W czasach, kiedy publikowaliśmy podręczniki do szkoły średniej, potem gimnazjum i liceum, zarzucano nam, że te książki są „takie spod tablicy”. Uznaliśmy, że to największy komplement, na jaki może zasłużyć książka szkolna!

 

Pomożemy nadać Twojej książce atrakcyjny kształt – zapewniamy staranną redakcję, opracowanie graficzne, profesjonalny skład i druk, promocję. Przygotowywanie książki odbywa się u nas w ścisłej współpracy z autorem, aby w pełni uwzględnić jego intencje. Książkę umieścimy w systemach księgarskich największych hurtowni.

 

Wydajemy także książki na zamówienie, nawet w niewielkich nakładach, publikacje jubileuszowe, materiały pokonferencyjne.

Zainteresowanych prosimy o kontakt matma@nowik.com.pl